Surya Yoga Consultations

Dear Surya Yoga Friends, please find all the therapies and consultations Read more...

Surya Retreat Organisations

Surya Yoga has been organising international and local yoga camps and retreats since Read more...

Writer House in Winter and Carian Walks

During the months (November, December, January, February and March) Read more...

Our Founder and Instructors

Seda Shambhavi Kervanoğlu

seda kervanoglu

Seda started yoga in İstanbul at Ananda Marga Yoga centre in 1985 during her University years. Since then yoga has always been in her life with its different limbs at different density and even though she tried different disciplines like Tai Chi or T.M. afterwards she settled down with yoga as a life style since 1998 and decided to live her life around yoga.

She practised Iyengar tradition of Hatha Yoga at East London Iyengar Yoga centre and was introduced to Donna Holeman's principles of yoga by Sharon Matarazzo and Angelika Grohmann at Bodywise in London. She practised Integral yoga with Shri Aurobindo influenced Sama Fabien who is the founder of Aurolab. She did one year intensive TTC run by Aurolab. She studied Therevada Buddhism and Vipassana at Suan Mokhe in Thailand and Tibetan Buddhism with the renowned Lamas including H.H. Dalai Lama the 14th in Mc Leod Ganj, Dharamasala, India.

Read more...

Cela

celaCela has chosen to join us on our long walk -www.thehaywalk.org - when we were walking at North of Spain in a small village where she takes her name after. We believe she's the longest walked dog as when we walked for 25km. she would extend it to 35-40km. by covering extra area by running up and down the hills during the time -12 months- she companied us.

Now she's practising and being an example in yoga to our students and guests in her new home in Datca. She's a member of Surya family and very friendly with our guests.

Ulli Allmendinger

UlliUlli, MSc Ayurveda, RYT (Yoga Alliance), Ayurvedik yemek yapma, Ayurvedik beslenme ve AyurYoga Terapisi tutkunu bir Ayurvedik danışman, fitoterapist ve yoga terapistidir. Ayurveda öğrenimini 2003 yılından beri Amerika ve Hindistan’da Dr. Subhash Ranade, Dr. Avinash Lele, Dr. Robert Svoboda ve yakın geçmişte de Dr. Vasant Lad gibi ünlü öğretmenler ile sürdürmüştür. Ulli, New Mexico’daki Ayurveda Enstitüsü’nde Dr. Lad’ın iki senelik

Read more...

Ariane Albecker

bouddha2 Ariane Albecker:

Certified Ashtanga and Vinyasa Flow Yoga teacher by the Yoga Alliance, I had the privilege to practice with famous Yoga teachers such as Matthew Sweeney or Petri Räisänen. When I discovered it, yoga practice brought me inner joy and peace that are real sources of daily balance and life. I lived for several months in India and discovered there the roots of Yoga.

Read more...

Ambria Mathew

Yoga & Ayurveda Teacher, and Reiki Master

Founder of RIya Yoga (www.riyayoga.com)

While more and more Yoga Teachers are coming into the field, the aim at providing authentic aspects of the ancient art of Yoga, imparting knowledge, passion, and creativity while students courageously explore the multi dimensions to their self-development maintains the primary focus of every course & workshop.

Teaching 200Hr Yoga Teacher Training in USA (NYC, LA), Canada, Ireland, and India, the common thread in every continent is transformation and healing which can only be found with authentic experience.

Read more...

Ram Bhardwaj

Thai Yoga Massage & Ayurveda Teacher,

Founder of Om Yoga Ayurveda & Ram Yoga Ayurveda

With the aim of training professionals increasingly competitive and better opportunities in the alternative health field for us has always been very important to provide our people the purest knowledge, the most innovative tools and information with greater impact in our field,

Ayurveda Seminars and Consulting is dedicated to: Supporting individuals to their highest level of health and well-being. Providing excellence in educational Ayurvedic consultations and panchakarma services.

Read more...

Vicki Rebecca

1200 Tight VE Portrait polished“Vicki Rebecca is a UKCP accredited psychotherapist, trainer and supervisor holding academic and professional qualifications in Law, Psychotherapy, Advanced Clinical Hypnosis and NLP.”

Vicki has a successful practice as a therapist, trainer and personal development tour leader. A UKCP accredited psychotherapist, trainer and supervisor; she has an extensive background in health promotion, fitness training, yoga and meditation practice as well as professional qualifications in advanced clinical hypnosis, NLP, psychotherapy and law. Her practice includes one to one and couples therapy work, teaching small groups the core skills of personal growth including various means of relaxation and mind mastery, making recordings for sale and leading retreats at home and abroad.

Read more...

Müge Olacak

Yaratılışın mükemmeliği içinde her insana ayrı ayrı duyduğu hayranlıkla Müge’nin hayatı bu keşif içinde devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Müge’nin insanlara olan bu ilgisi onu önemli firmalarda kazandığı pazarlama tecrübesine götürdü. Bu sayede çok farklı dünyalardan insanları tanıma fırsatı oldu. Çocukluğundan beri yaptığı farklı spor faaliyerleri onun beden çalışmalarının temelini oluşturuyor. Katıldığı İllüzyonu Aşmak programında ise nefesinin de aslında ona lütfedilmiş en güzel hediye olduğunu keşfetti. Çakralar, ki enerjisi, nefes ve meditasyon üzerine araştırmalarını yoğunlaştırdı.

Paralelde modern dans hayatının önemli bir parçası haline geldiğinde dans ederken attığı her adım, her dönüş aslında hayatındaki bir dönüş başka bir bakış oldu. Dans onu yogayla tanıştırdı ve yogayı tüm bunları birleştiricisi olarak tatmaya başladı. Bu dönüşümü paylaşmak, bu özgürlüğü ve şifayı herkesin tatmasını istediği sırada kendisini Zeynep Aksoy ile Hatha Yoga eğitmenliği eğitiminde buldu. Naz Şarman ve Konstantinos Charantiniotis çalışma fırsatı bulduğu diğer hocalar.

Read more...

Şaduman Karaca

 • 1965 Ordu doğumlu
 • 1986-1992 Felsefe Öğrenimi, Humboldt Üniversitesi / Berlin,
 • 2006 Doğal Tıp Uzmanlığı Diploması /Berlin, Fitoterapist

ÇALIŞTIĞI ALANLAR

 • 1990- 2010 Almanya’da sosyal ve sağlık alanlarında şu vasıflarla çalıştı: Pedagog, Sosyal Danışman, Psikososyal Danışman, Seminer yönetimi, Sağlık Danışmanı, Eğitimci.
 • 2003 den itibaren değişik yaş ve gruplara yoga dersleri vermektedir.
 • 2006 den bu yana Doğal Tıp Uzmanı olarak Berlin’de  kendi muayenehanesinde hasta kabul etti ve bu alanda hem araştırma yapıyor, hem de eğitim veriyor.
 • 2010 yılından itibaren Türkiye’de Fitoterapi eğitimleri vermektedir. Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde tıbbi ve aromatik bitkileri üzerine çalışma yapmaktadır ve bu konuda halkı bilgilendirici seminerler, konuşmalar, yazılar, radyo programları vb. yapmaktadır. Ayrıca tıbbi bitkileri tanıtma seminerleri ve bitki tanıma gezileri sunmaktadır.
Read more...

Mey Elbi

meyYoga ile ilk tanışıklığım 1998 bahar zamanına denk geliyor. O zamanlar New York’da master öğrencisiydim.  Ve ilk yoga dersimden sonra tekrar tekrar kendimi orada buldum. Bazen hergün, bazen günde iki kere yoga yapar hale gelmiştim. İlk dersten beni birşeyler derinden etkilemişti. Tam olarak sözcüklere vuramıyordum belki, ama bu uygulamanın her ne kadar fiziksel gözükse bile, çok daha kapsamlı olduğunu hissetmistim. İlk derslerimden birinde gözyaşlarıma hakim olamamiş, ne mutluluktan, ne mutsuzluktan, ama içimde bir takım şeylerin gözyaşlarımla akmasına tanık olmuştum. Ve kendimi yoganın yolculuğunda buluverdim.

Read more...

Esra Pulak

578637 10150741354908097 518072048 nYogaya 2000 yilinda basladim. Daha girdigim ilk derste beni buyuleyen bu ogreti, o donemde giderek hayatimin onemli bir parcasini olustumaya basladi. Yoga yaparken hissettiklerimi paylasmak istedim. Bu ogretiyi yasadigim sehirde daha genis kitlelere bilincli bir sekilde ulastirabilmek ve kendimi gelistirmek icin egitimin onemini kavrayarak bir ogrenim surecine girdim. Bircok degerli hocadan cesitli yoga tarzlarinda egitimler aldim. Aldigim bu egitimler kendi tarzimi olusturmama buyuk katki sagladi. Hala arastirmaktan ve kendimi gelistirmekten buyuk keyif aliyorum ve Ankara'da United Kluplerinde Yoga derslerimi vermeye devam ediyorum.

Read more...

Zuhal Özyurt (Adarshpal Kaur)

zuhal   2009 Kundalini Research Instutite (KRI) Kundalini Yoga ve Meditasyon, 2010 Cihangir Yoga Mey Elbi ve Başak Kutlu Atay Hamile Yogası ve Doğum’a Hazırlık,  2011  Sarah Powers  Yoga’nın Özü – İnsigth Yoga Yin ve Yang Yoga Eğitimlerine katlarak Eğitmen sertifika progamlarını tamamladı. 2010 – 2011 Haziran ayında Amerika, New Mexico’da 3HO tarafından düzenlenen Summer Solstice, 3 günlük derin Kundalini Meditasyonu ( White Tantra ) ve Uluslararası Kadın Kampı gibi workshop’lara katıldı. 

Read more...

Uma Jiyoti

khen rinpocheyleYoga, 11 yaşından beri Uma'nın yaşamında. Hem sporla uğraştığı dönemlerde, hem sanat yönetmeni olarak sürdürdüğü reklam ajansı yıllarında yoga onun desteği oldu. Bu zeminde günün birinde yogayı herkesle paylaşmak isteği filizleniyordu. Daha dingin bir yaşam şekillendirmenin ilk adımlarında, 1998'de Strasbourg'da geçirdiği yaz mevsiminde Budist meditasyonla tanışarak Phra Thanissaro Bhikkhu ile çalıştı. Dönüşte yoga çalışmalarını arttırdı; buna meditasyondan başka, kundalini yoga tekniklerini de ekledi.

2003'te Yeni Zelanda'da Ross Howatson'dan yoğun olarak Bikram Yoga dersleri aldı; aynı stüdyoda, Şivananda Yoga ile tanıştı. Orada kaldığı sonbahardan ilkbahara kadar olan dönemde sonunda gönlünü Şivananda Yoga'ya kaptırdı.

Read more...

Elif Alın

Elif1979 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi spor akademisine girdi ve aynı dönemde amatör olarak dans etti. Step ve aerobic hocalığı yaptığı yıllarda, 2003 te Marmaris'te fransız yogi Patrick ile 1 aylık yoga kampında yoga ile tanıştı ve Sivananda temelli yoga çalışmalarına devam etti. 2004 yılında Ortopedi Uzmanı Dr.Güray Alın ile evlendi ve Hayal'i dünyaya getirdi. Bu arada Tai Chi ve kundalini yoga workshoplarına katıldı,Tayland'da Paul Dallaghan Ashtanga yoga workshop'a katıldı ve Mantak Chia ile tanışma fırsatı buldu.

Read more...

Banu Çadırcı

 MG 6925by erbil balta

Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi hocası ve eğitmeni. Özellikle boyun, bel, sırt,kalça, diz problemleri konusunda uzmanlaştı.

Anksiyete, depresyon, Şifalı Nefes ve Menopoz konularında workshoplar ve eğitimler düzenliyor.

200 saatlik Temel Eğitimini 2006 yılında Zeynep Aksoy ile tamamladı. 2009 yılında Gary Kraftsow’la tanışıncaya kadar

Read more...

Naz Şarman

  

 MG 2024

  Naz, 1999 yılında yaşamakta olduğu New York'ta bir arkadaşının önerisiyle yoga pratiğine başladı. Aynı zamanlarda düzenli olarak devam ettiği Brezilya Dövüş Sanatı - Capoeira - dersinde sakatlanınca, arada bir rahatlamak için gittiği yoga ile vücudunu tanımak ve iyileşmek için ciddi ilgilenmeye karar verdi. İlk yoga hocalarından Elena Brower'in Anusara yoga stüdyosu açması ile Naz terapotik etkilerini kuvvetli hissettiği bu yoga tarzını pratik etmeye başladı.

Read more...

Bora Ercan

Bora İzmir doğumludur. Orta Doğu Teknik ve Manchester Üniversitelerinde Matematik ve Felsefe okumuştur. 1980 lerin sonlarından beri Doğu felsefeleriyle ilgilidir. Pek çok kereler Nepal, Hindistan ve Tayland'a gitmiş ve değişik aşramlarda kalmıştır. Kendisi sertifikalı yoga eğitmeni ve Thai masaj pratisyenidir.

Muson Şarkıları, Odysseus Adaları ve Göğe Yakın Topraklar adlı kitapların yazarıdır. Çok sayıda kitabı Türkçeye kazandırmıştır. Yaşamını profesyon yoga eğitmenliği yaparak geçirmektedir. İstanbul'da Hariom ve Om Yoga kurucusu ve program koordinatörüdür. 2006 yılından bu yana Datça Surya Yoga'da inziva düzenlemektir. Programa ciddi sağlık sorunu olmayan 18 yaşından büyük herkes katılabilir.

Kendisiyle daha fazla bilgi için bakınız www.yogahariom.com
 

İlke Sanem Özkaya

14 

Sanem, 2003-2010 yılları süresince devam eden yoğun dans eğitimleri ve çalışmaları sırasında (Latin dansları, jazz dans, modern dans, bale, oryantal dans…); bedeniyle derin bir iletişim kurmaya başladı.

Kendi içsel sonsuzluğunu keşfederken, dansın çok büyük öğretmen ve derin bir şifa olduğunu gördü; ve bunun en başta bedenin, duyguların, zihnin ve ruhun tek bir ritimle anda akışından kaynaklandığını fark etti.

2009’da Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra; dansın ruhunu ve şifa etkilerini daha derinden deneyimlemeye yöneldi.

Read more...

David Doğan Beyo

 Ben kimim ?

606919249

”Sevgiyim, güneşim, toprağım, okyanusum, gökyüzüyüm, tüm varoluşum, sonsuzluğa doğru genişleyen sonsuz bir ışığım, aşığım.”

1981 yılında İstanbul’da dogdum, 13 yaşında hayatı sorgulamaya başladım. 15 yasinda içsel anlamda derin bir açılım yaşadım , bu açılım ile birlikte hayata korkunun değil sevginin penceresinden bakmaya başladım. O gunden beri yaşama ve içsel tekamül yolculuğuma bilinçli bir şekilde devam etmekteyim. 15-19 yaşları arasında bir çok eğitime, workshop a ve çalışmaya katılarak kendimin ve varoluşun derinliklerini keşfetmeye başladım. Tek bir öğreti ile sınırlı kalmadan, bir çok öğretiden kendime katabileceğim kadar katmaya çalıştım ve zamanla tüm öğretilerin aslında birbirleriyle bir ve bütün olduğunu ; birbirlerini tamamladıklarını fark ettim.

Read more...

Franz Andrini

franzFranz has been associated with yoga from his teens. From studying in India in traditional Gurukula and later under the great master - Yogavisharada Sri BNS Iyengar, Franz has set out to convey the knowledge of yoga in its traditional form to the world. He is an author of Yoga Andrini - Slimmer in 60 Days course, which has become the most comprehensive yoga treatment of obesity and detoxification.

Read more...

Özlem Ataman

ozlem atamanGazi Üniversitesi İktisat mezunuyum. 7 yıl Londra'da yaşadım. London Guildhall University'de Pazarlama Yönetimi üzerine master yaptım.

Uzun yıllar profesyonel yönetici olarak yabancı firmalarda çalıştım.  Birçok yabancı ülkeye seyahat ettim. 

Read more...

Page 1 of 2

 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »
You are here: About Us Our Founder and Instructors